Helo Roswell !

Poznajmy się bliżej...

Moderators: ciekawska_osoba, lizzy_maxia

Post Reply

Jakiego programu najchętniej słuchałbyś w swoim radiu ? Wybierz typ programu :

program polityczny
0
No votes
program rozrywkowy
6
26%
program muzyczny
15
65%
program naukowy
2
9%
 
Total votes: 23

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Helo Roswell !

Post by Hotori » Sat Nov 22, 2003 7:01 pm

Hm, już tłumaczę o co chodzi w tym topicu. Otóż jest to związane z moją pracą , przynajmniej może byc w niedługim czasie, także proszę o potraktowanie tego jak NAJBARDZIEJ POWAŻNIE. Mam za zadanie przeprowadzić ankietę wśród wybranego środowiska na temat programów radiowych. Wybrałam was kochani, bo wiem że tu takie duskusje zawsze rozwijają się ciekawie. Wiem, że mi pomożecie...a może dostanę pracę w Radiu Lublin ! A więc, do dzieła - odpowiadacie na pytanie w postawione w ankiecie, ale w swoich odpowiedziach zawieracie rozwinięcie tematu- napiszcie dokładnie jak wyglądałby ten program, co chcielibyście usłyszeć w takim programie....
Z góry dzięki. :D
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Nov 22, 2003 7:14 pm

program rozrywkowy

polityki nie lubie - zawsze klamia i przerzucaja sie wyzwiskami a pod stolem podaja sobie lapy i robia kolo dupy calej reszcie swiata

nauka? mam dosc nauki na codzien... poza trym nie bardzo sobie wyobrazam jak taki program mialby wygladac... wyklad przez radio? pogadanka? to jest zazwyczaj czcze gadanie, ktore nic nie uczy, ani nie wnosi...

muzyka? spoko.. tylko jeszcze nie znalazlem stacji, ktorej moglbym sluchac... kochane sugar-babes showbiznesu (Britney, Christina) to raczej nie jest to co lubie... :?

tak wiec nie zostalo juz wiele opcji...
wszelkie skecze kabaretowe zazwyczaj wychodza w radiu swietnie... nawet Pan Weiss potrafil mnie rozbawic (przynajmniej na poczatku...)
osobiscie uwazam, ze humor to podstawa, wiec im wiecej go tym lepiej 8)
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sat Nov 22, 2003 7:20 pm

okey piter, ale jak wyglądałby ten program ?

P.S. To właśnie może wreszcie stworzymy program muzyczny warty uwagi. Taki z interpretacjami- słuchacze dzwonią i wypowiadaja swe refleksje, muzyka alternatywna. Choć z drugiej strony to kłopotliwe...pieniądze za połączenie...
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
megi
Nowicjusz
Posts: 112
Joined: Mon Aug 11, 2003 7:22 pm
Location: Łomża
Contact:

Post by megi » Sat Nov 22, 2003 7:22 pm

Czuję się zaszczycona :wink: Ja wybrałam program muzyczny, bo to mnie najbardziej interesuje, ale jak najbardziej również rozrywka.
"Przyszłość jest prezentem,jaki robi nam przeszłość"Andre MalrauxImage

User avatar
natalii
Zainteresowany
Posts: 306
Joined: Wed Jul 30, 2003 1:41 am
Location: Poznań

Post by natalii » Sat Nov 22, 2003 7:36 pm

Wybrałam program... muzyczny :) Uwielbiam słuchać muzyki ale faktycznie tak jak Piter jeszcze nie spotkałam się ze stacją w której były by grane wszystkie rodzaje muzyki. Ja osobiście słucham wszystkiego (poza disco polo) ale nie ma chyba stacji która puszczała by każdy rodzaj muzyki są tylko stacje ukierunkowane na dany jej rodzaj ...

User avatar
piter
Wieczna zrzęda
Posts: 1724
Joined: Thu Aug 07, 2003 2:57 pm
Location: warszawa
Contact:

Post by piter » Sat Nov 22, 2003 7:50 pm

wygladalby tak jak napisalem: skecze, rozmowy na zywo (moga byc i o polityce :D), opowiadanie dowcipow na antenie.. nie wiem co tam jeszcze chwyta ludzi...
jeden warunek: nie wykraczamy poza granice dobrego smaku, ale zblizamy sie do nich jak blisko tylko mozna :twisted:
drugi warunek: sarkazm i ironia (:!:)
trzeci: calkowite niszczenie kretynow, ktorzy zadzwonia z tekstem typu "trzy slowa do ksiedza prowadzacego..." - to bedzie najsmieszniejsza czesc 8)

Hotori.. dla mnie, to nie ma znaczenia jaka muzyke tam puszcza... ja mam bardzo waski wachlarz lubianych zespolow.. jak zrobia program z sama Metallica, to bedzie git 8), ale oczywiscie muzyka alternatywna jest doskonalym pomyslem - sa tysiace ludzi, ktorzy kochaja rocka (i tego nowegi i starego) - bedziecie miec swietna ogladal.. sluchalnosc... (w warszawie ten pomysl wypalil - Radiostacja)...
oczywiscie jezeli to bedzie sie odbywalo o 3 nad ranem, to nie oczekiwalbym szokujaco dobrych wynikow... :?

iterpretacje na antenie? beze mnie oczywiscie, ale to niezly pomysl. tylko wtedy muzyka alternatywna oczywiscie odpada (przynajmniej ogramna jej czesc... ktos chce pointerpretowac teksty Prodigy..? :D)
pieniadze za polaczenie??? albo to malo ludzi wydzwania do radia..? :shock:.. spoko - znajda sie frajerzy... :twisted:
dzien dobry. jestem piter i wszystkich lubie.

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Sat Nov 22, 2003 9:10 pm

Muzyka. Szczerze mówiąc tylko tego oczekuję od radia. Kiedy zaczynają się jakieś programy zaraz przełączam na inną stację. Do białej gorączki doprowadza mnie gdy o pełnej godzinie zaczynają się wiadomości na wszystkich stacjach. Więc muzyka, muzyka i jeszcze raz muzyka.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
freja
Fan
Posts: 640
Joined: Sat Jul 12, 2003 7:10 pm
Location: Warszawa
Contact:

Post by freja » Sun Nov 23, 2003 1:31 pm

program muzyczny bo uwielbiam słuchać muzyki!!! polityka to komedia i nie lubię jej wiadomości jakoś tak nie przepadam, rozrywka też nie za bardzo, a muzyki słuchać uwielbiam!!!
Image

User avatar
maddie
Fan
Posts: 970
Joined: Sat Jul 12, 2003 5:47 pm
Location: Kostrzyn k/Poznania
Contact:

Post by maddie » Sun Nov 23, 2003 2:10 pm

Program muzyczny. Zagdzam się z Piterem. Żadna stacja nie zagwarantuje mi wszystkich rodzai muzy jakie lubię, i nie mogę być przekonana że zaraz nie puszczą jakiś
sugar-babes showbiznesu
. Jednak w doborze muzyki najwięcej tej którą lubię (a raczej dzięki różnorodności programu) oferuje Radio Eska. Nie wiem jak to jest w innych miastach, ale w Poznaniu jest jedna najważniejsza wada tego radia, która mnie strasznie wkurza. Wszystkie te wywiady ze "słodkimi laleczkami" z polskim tłumaczeniem faceta. Oszaleć można...
A do polityki wole się nie zbliżać, boję się że głupota najwyższych partii politycznych jest zaraźliwa.
Hotori, 3mam kciuki za Ciebie, żebys dostała tą pracę, i może coś zmieniła :D :P
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sun Nov 23, 2003 2:57 pm

Dzięki wam pewnie dostanę , i czekam na wypowiedzi innych...

piter no faktycznie, w naszym kraju dużo jest tych ''frajerów'', ale nie chodzi o to, żeby to byli frajerzy, tylko ludzie którzy będą to naprawdę kochać...
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Sun Nov 23, 2003 5:38 pm

Program muzyczny. Zdecydowanie. Gdy slucham radia chce sluchac dobrej muzyki, ktora moze byc czasem przerywana krotkimi wiadomosciami. Jesli chce polityki siegam do gazet i telewizji. Jesli chce nauki siegam do gazet i Discovery Channell. Nie pogardzilbym rozrywka w postaci Majewskiego, Bryndala czy Eskadry. Ale muzyka na 1 miejscu ;)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Sun Nov 23, 2003 7:01 pm

Dobrze, dobrze...widzę że zagłębiamy się w temat. Otóż tak myślałam żeby pociągnać ten temat w inną stronę.

W dzisiejszych czasach jesteśmy zewsząd bombardowani obrazami, mówi się, że jesteśmy ''cywilizacją obrazkową ''...Jak waszym zdaniem w erze telewizji i kina, komputera, plaktów i zdjęć można zainteresować człowieka radiem ? Czekam na wypowiedzi (sensowne) :D
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Nov 25, 2003 12:10 pm

ja głosowałam za opcją rozrywki, bo na dobrą sprawę musyka jest obecna niemal w każdej stacji, jeśli jednak miałby to być program muzyczny to popieram Graaliona - ja również niecierpię tego przerywnika w postaci wiadomości

natomiast uwielbiam rozrywkę, żarty kabarety, coś co rozśmiesza, ironizuje, lubię się smiać a w radio nieźle to wychodzi, nawet podobają mi się wywody panów z RMF FM, potrafią tak zakręcić, takich głupot nagadać, że aż to ciekwi i śmieszy (nigdy niezapomnę opowieści o Czerwonym Kapturku i Robin Hoodzie zakładających fabrykę rajtop :lol: )

Co do polityki na pewno bym czegoś takiego nie słuchałą - bo nienawidzę polityków i polityki i tyle mam do powiedzenia w tej kwestii


Program naukowy? Hmm może być ciekawe, tylko chyba lepiej się to sprawdza w tv, ale kto wie - lubię od czasu do czasu posłuchać różnych ciekawostek z tej dziedziny.

Jednak najbardziej wolałąbym posłuchać jakiegoś dobrego programu rozrywkowego

Teraz druga sprawa:
Czy można zainteresować człowieka radiem? Myślę, że można. Ja nie wyobrazam sobie życia bez radia, jeśli by się dobrze przyjrzeć to wiecej słucham radia niż oglądam tv. Radio usypia mnie do snu, budzi mnie rano, towarzyszy mi podczas siedzenia przed komputerkiem ;) kiedy prowadzę samochód, nawet kiedy zdarzy mi się jechać autobusem to słucham stacji, jaką ma ustawioną kierowca.
Daltego myślę, że radiem da się zainteresować, każdy z nas jest zainteresowany w mniejszym lub większym stopniu, myślę, że receptą jest mieć dobra ramówkę tematyczną. Mam andzieję, ze moja wypowiedź była sensowna :wink: :P
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

User avatar
luki
Twórca
Posts: 431
Joined: Tue Jul 08, 2003 12:20 pm
Location: Pomorze Środkowe
Contact:

Post by luki » Tue Nov 25, 2003 6:40 pm

Wybrałem audycję muzyczną. Ale musi być ona jedyna w swoim rodzaju, nie powtarzająca w kółko tych samych, oklepanych, jednodniowych hitów. Z tego powodu po prostu nie mogę słuchać zetki czy rmf, natomiast wszystkim polecam dobrą starą Trójkę. A już szczególnie listę prowadzoną przez Niedźwiedzkiego (chyba najlepszy człowiek w polskich stacjach radiowych).

User avatar
Maxel
Fan
Posts: 671
Joined: Mon Jul 28, 2003 2:07 pm
Location: Wawa
Contact:

Post by Maxel » Tue Nov 25, 2003 8:04 pm

Zeby zainteresowac radiem trzeba dobrze trafic z programem w jak najwieksze szeregi ludzi, wydaje mi sie ze przy programie ustawionym pod dana grupe np ludzi 15 lat - 25 lat wystarczy dobra reklama. Ale ja co ja tam sie bede rozpisywal o prawach rynku skoro ich nie znam ;)
Po co człowiek żyje ?Aby byćoczamiuszamii sumieniemStwórcy WszechświataTy baranie][-][ ][_][ ][\/][ //-\ ][\][

User avatar
Graalion
Mroczny bóg
Posts: 2018
Joined: Sat Jul 12, 2003 8:10 pm
Location: Toruń, gdzie 3 małe kocięta tańczą na kurhanach swych wrogów
Contact:

Post by Graalion » Tue Nov 25, 2003 11:08 pm

Radiu rzeczywiście niełatwo konkurować z TV (bo to jest jego główny konkurent). Ja na przykład zwykle po powrocie do domu i wejściu do pokoju niemal od razu włączam TV na jakiś kanał muzyczny. Przewagą TV jest obraz. Ludzie mogą woleć słuchać muzyki oglądając do niej teledysk. Jednak niekoniecznie, inni wolą samą muzykę. W każdym razie przewagą radia mogą być prezentowane piosenki. Np. stary polski rock, hity z tzw. "złotych lat", ale też najnowsze przeboje. Dobra muzyka się obroni. Radio daje też możliwość nawiązania lepszego kontaktu ze słuchaczami. Można to wykorzystać.
"Please, God, make everyone die. Amen."
Wieczorny pacierz Scratch'a ("PvP")

User avatar
sysia
Zainteresowany
Posts: 302
Joined: Wed Aug 13, 2003 2:01 pm
Location: d. śląsk

Post by sysia » Wed Nov 26, 2003 12:25 pm

ja również głosowałam za opcją muzyczną, jak dla siebie nie widzę innej opcji, naukowa wymagałaby skupienia się na słuchaniu i że tak powiem na słuchaniu ze zrozumieniem czyli uważnym, ja nie mam na to czasu dla mnie radio jest włączone prawie przez 24h, ja nawet przez sen słucham radia :oops: ale jest to takie słuchanie polegające na tym że w tle muszę mieć muzykę, to chyba akompaniament do tego wszystkiego co robię w ciagu dnia :wink: , w domu śmieją się ze mnie że jestem radiomaniaczką, bo wychodząc z jednego pokoju do drugiego pierwszą moją czynnoscią po wejściu do niego jest włączenie radia :roll: może to jest już chore :roll: ale wracając do tematu: jak dla mnie to tylko muzyka
Zycie jest jak pudełko czekoladek,nigdy nie wiesz co ci się trafi

User avatar
Liz_Parker
Zainteresowany
Posts: 301
Joined: Sat Aug 16, 2003 11:23 pm
Location: z Sanoka
Contact:

Post by Liz_Parker » Sun Nov 30, 2003 12:16 am

Polityka jak to ktoś powiedział to komedia. Chociaż może czasami fajnie byłoby pośmiać się z tych wszystkich Pepperów i Baleronów.

Programy naukowe najlepiej oglądać w TV.

Muzyka jest wszędzie w każdej stacji.

Zostaje rozrywka. Najlepiej dużo konkursów, kabaretów, skeczów.
"I Have Promises To Keep, And Miles To Go Before I Sleep." ROBERT FROST
"So That's The End. Our Life In Roswell. What A Long Strange Trip It's Been"
Image

Hotori
Obserwator Słów
Posts: 1509
Joined: Sat Jul 26, 2003 4:11 pm
Location: Lublin

Post by Hotori » Mon Dec 01, 2003 10:16 pm

Luki ! To dokładnie to co ja ! Tójka jest najlepsza ! Najambitniejsza muzyka ! :mrgreen:
'' It is easier to forgive an enemy than to forgive a friend''

William Blake

User avatar
ciekawska_osoba
Fan
Posts: 773
Joined: Sun Jul 13, 2003 11:35 am
Location: Rybnik
Contact:

Post by ciekawska_osoba » Tue Dec 09, 2003 11:40 am

Liz_Parker, popieram, ja uwielbiam kabaret, a do tego nie potrzeba znów tak bardzo tv, a takich skeczów czy kabaretów nadal jak dla mnie ejst za mało w tv a w radiu to już nie mówię. Więc może pora się nad tym zastanowić?
"We shall never forget and never forgive. And never ever fear. Fear is for the enemy. Fear and bullets."
Image

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests